Başkanın Mesajı
Ümmet Eroğlu

"HEDEFİMİZ GLOBAL MARKALARIN
İLK TERCİHİ OLMAK"

Merhaba,

1983 yılında Mercan'da küçük bir atölye de başladığımız bu yolculuğa, Eroğlu Giyim olarak, dokuma konfeksiyon alanında dünyanın önde gelen markalarına üretim yaparak devam ediyoruz.

Eroğlu Giyim Çorlu fabrikamızda, 1400 çalışanımızla 45.000m2 kapalı alanda, kendi enerjisini üreten kojeneratör tesisi ve Avrupa'nın en gelişmiş standartlarına uygun arıtma tesisiyle birlikte yıllık 7.5 milyon adet yıkamalı denim konfeksiyon üretimi gerçekleştiriyoruz.

2007 yılında, 35.000m2 kapalı alana kurduğumuz Mısır İsmailiye'deki fabrikamızda, 3000 kişiye istihdam sağlıyor, yıllık 5 milyon adet yıkamalı denim üretimi yaparak iş akışı sağlıyoruz.

Doğduğumuz topraklara yatırım yapmak ve Anadolu'da iş olanağını arttırmak adına 2004 yılında kurduğumuz Aksaray fabrikamızın üretim kapasitesini genişletmek için, 15.000m2'lik yeni fabrika inşaatının çalışmalarını başlattık. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla; kesim, dikim, yıkama, ütü ve paketleme gibi tüm üretim süreçlerini uygulayarak, fabrikamızın üretim kapasitesini günlük 13.000 adete, halihazırda 450 kişi olan çalışan sayısını ise 1.500 kişiye çıkarmayı hedefliyoruz.

2008'den bu yana, Çin'in tekstil sektöründen çekilmesiyle, ülkemiz tekstil ve konfeksiyon alanında öne çıkarak, dünya markaları için adete bir konfeksiyon cennetine dönüştü.
Bu dönüşümün, uygulamada Türk şirketleri üzerinde, en başarılı yansıması Eroğlu Giyim'dir. Devletimizin uyguladığı bu olumlu politikalar sürdüğü sürece Türkiye konfeksiyon ve tekstil sektöründe istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edecektir.

Bugün geldiğimiz noktada, Eroğlu Giyim Çorlu, Aksaray ve Mısır fabrikalarımızda yıllık, toplam üretim kapasitemiz 14,5 milyon adete ulaştı. Benimsediğimiz ilkelerden ödün vermeden, istikrar ve azimle çalışarak adımızı dünyanın her yerinde duyurduk. Artık dünya çapındaki tüm markalar tarafından tanınıyoruz.

 

Denim konfeksiyon sektöründeki güçlü üretim bilgimiz, sürdürülebilir kalite anlayışımız, son teknolojik imkânları kullanma misyonumuzla, yolumuza dev adımlarla devam ediyoruz.

Değişen dünya dinamiklerini hızlı algılayarak ürün ve hizmette kusursuzluğu kalite politikamız olarak belirliyor, kalite anlayışımızı insana ve emeğe değer anlayışımızla harmanlayıp gücümüze güç katıyoruz.

Yaşadığımız çevrenin de önemini unutmadan üretim yapıyor, fabrikalarımıza kurduğumuz alt yapılarla, doğaya saygılı davranıyoruz. İlkelerimizin başarıyı yakalamanın yanında başarımızın sürdürülebilir olmasında da büyük bir yardımı olduğuna inanıyoruz.

Çalışanlarımızın bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirip, potansiyellerini ortaya çıkararak, sürdürülebilir üstün performans göstermelerini istiyoruz. Müşteri odaklı, motivasyonu yüksek ve katma değer yaratan bir çalışan profili oluşturmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızı da onları bu hedefe göre yönlendirmek ve geliştirmek üzerine yapılandırdık.

Sürekli büyük hedefler koyarak, bu hedeflere adım adım ulaşmamızın altında yatan sır, güçlü yönetim kadromuzun, uzun yıllardır bir ekip olarak çalışmasından geçiyor. Çalışanlarımızın yaptıkları işleri sahiplenerek, kendi işleri gibi görmesi, herkesin elini taşın altına koyması bizi başarıya götüren en önemli unsurdur. Bizler de büyük bir aile olarak gördüğümüz çalışanlarımızla karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde ilkelerimizden ödün vermeden, daima yeni başarıların peşinde koşarak, her geçen gün tekstil sektörünün devleri arasında olma yolunda ilerliyoruz.

Hedefimiz, farklı ülkelerde yatırım yaparak büyümek, dünya çapında ün yapan tüm markaların ilk tercihi olmaktır.

Ümmet EROĞLU
(Eroğlu Giyim İcra Kurulu Başkanı)

Kollektif - Dijital Ajans