70’li yılların ikinci yarısında Aksaray’dan İstanbul’a gelen Eroğlu kardeşlerin tekstil sektöründeki öyküsü, fason imalatı yapan bir atölyede çalışmalarıyla başladı.

Colin’s ve Loft gibi dünya çapında markalara sahip Eroğlu Holding’in ilk şirketi Eroğlu Giyim’in ise temelleri, doğdukları toprakları terk edip İstanbul’a gelen Eroğlu kardeşlerin, Nurettin Eroğlu önderliğinde 1983 yılında Mercan’da açtıkları atölye ile atıldı. Eroğlu Konfeksiyon, 1987 yılında markalaşma yolunda ilk hamlesini gerçekleştirdi ve Kulis markası altında pantolon, gömlek ve mont üretimine başladı. Hızlı gelişimini devam ettiren Eroğlu Konfeksiyon kısa zamanda büyüdü; tüm atölyeleri 1992’de Eroğlu Giyim Sanayi Ltd. Şti. çatısı altında topladı, Kulis markası ise yerini Colin’s markasına bıraktı. Loft markasının satın alınmasının ardından ise Avcılar’da 35.000 m² kapalı alana sahip fabrika tamamlandı.

(4 Fabrikada
Dünya’ya üretim yapıyoruz!)
 • ÇORLU
 • İSTANBUL
 • AKSARAY
 • MISIR

Bugün ise, denim konfeksiyon sektöründeki güçlü üretim bilgisi, sürdürülebilir kalite anlayışı, son teknolojik imkanları kullanma misyonuyla yoluna
dev adımlarla devam eden, Eroğlu Giyim, İstanbul Merkez, Çorlu, Aksaray ve Mısır lokasyonlarındaki fabrikaları ile yurt içi ve yurt dışında bir çok
global markaya Yıkamalı denim ve non denim konfeksiyon üretimi yapıyor.

 • Hakkımızda

  30 yıllık bir deneyim sonucunda elde edilen güçlü üretim bilgisiyle, dünya dinamiklerini hızla algılayarak, modern teknoloji aracılığıyla, günün ihtiyaçlarına uygun olarak müşterilerinin beklentilerini karşılamayı kendisine ilke edinen Eroğlu Giyim, kurulduğu günden beri kendi uluslararası markaları olan Colin’s ve Loft dışında ünlü küresel markaların da ilk tercihleri arasındadır.

 • Hakkımızda

  Müşteri memnuniyetini en önemli önceliği olarak belirleyen Eroğlu Giyim, sürdürülebilir üretim ve iyileştirme faaliyetlerini yürütürken, çevreye karşı olan sorumluluğunu da yerine getirmeye devam ediyor. Bir aile şirketi olarak doğan ve büyüyen Eroğlu Giyim, bünyesindeki herkesi, bir çalışan olarak değil, Eroğlu ailesinin bir bireyi olarak görüyor.

 • Hakkımızda

  Eroğlu Giyim ailesine katılacak tüm bireyler,
  ince elenip sık dokunarak seçiliyor ve hayat boyu eğitime tabi tutularak kendisini geliştirmesine olanak sağlanıyor. Yıllık üretim kapasitesi 14,5 milyon adete ulaşan Eroğlu Giyim, toplam 5.485 çalışanı ile tekstil sektörünün devleri arasında olma yolunda ilerliyor.

Kollektif - Dijital Ajans