HER KÖYE BİR KÜTÜPHANE" projesini Aksaray'dan başlatan Eroğlu Giyim,50 köy okulunu kütüphane sahibi yapmayı hedefliyor.

HER KÖYE BİR KÜTÜPHANE" projesini Aksaray'dan başlatan Eroğlu Giyim,50 köy okulunu kütüphane sahibi yapmayı hedefliyor.

Eroğlu Giyim, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekleyerek “Her köye bir kütüphane” projesi kapsamında işbirliği yaptığı Merter Platform Derneği ile, kitap bağışı yaptığı Aksaray’a bağlı Gençosman ve Gökçe köyleri okullarını ziyaret etti.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Garnizon Komutanı Erdal Eren, Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri ve Emniyet Müdürü Mustafa Şahin ve köy muhtarları ile Merter Platformu Derneği Başkan Yardımcısı Özgenç Özenç ve tiyatro oyuncusu Volkan Severcan’ın katıldığı törende konuşan Aksaray belediye Başkanı Nevzat Palta, çocukların eğitimine verdikleri destek ve katkıları için Eroğlu Giyim’e teşekkür etti.
Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümmet Eroğlu, doğup büyüdükleri topraklara vefa borçlarını ödemek adına özellikle Aksaray’a bağlı köyleri tercih ettiklerini belirtti.
Her iki okula da biner kitap hediye ettiklerini belirten Eroğlu, hedeflerinin Aksaray’a bağlı köylerde kütüphanesiz okul kalmaması olduğunu, bu amaçla 50 köy okuluna toplam 50.000 kitap hediye etmeyi planladıklarını söyledi.

GERİ DÖN
Kollektif - Dijital Ajans